Search

İnternet Bağlantılı Otomobiller1 yorum

İnternet Bağlantılı Otomobiller

android car
Şu anda en hızlı gelişen teknolojiler neler diye düşünecek olsak, hiç birimizin aklına internet bağlantılı arabalar geleceğini düşünmüyorum. Ancak, Intel tarafından şu anda en hızlı gelişen üçüncü teknoloji olarak internet bağlantılı arabalar gösteriliyor.
Pekala nasıl olacak internet bağlantılı arabalar ve bizim ne işimize yaracayacak?

Bu duruma örnek olarak aracımız park yeri bulma konusunda bize yardımcı olabilecek yada bizlere yeşil ışığın kaç saniye sonra yanacağını söyleyebilecek. Bunun gibi aklınıza gelecek pek çok uygulama yapılabilir.

Hangi Sistemler Kullanılabilir?

Bu sorunun yanıtı şimdilik Android yada Apple sistemleri olarak düşünülüyor. BMW firmasıyla çalışan bir şirket Android sisteminin kullanılabileceğini göstermiş. Yani Android sistemi bu konuda ilk düşünülen seçenek.

Ayrıca Apple da kendi sistemini test ediyor ve otomobillerde ne şekilde kullanabileceği konusunda araştırma yapıyor.
Bakalım gelecekte arabalar nasıl bir değişim yaşayacak ve hayatımıza ne gibi kolaylıklar getirecek.


1 yorum:

hsyngndz at: 24 Ağustos 2013 14:15 dedi ki...

işte bende bu konudayım hocam herhangı bir tabletın geri vitesden gelen bir artı tetıkleme ile tabletın kamerasını otomatık acmak istiyorm elk teknikeriyim işin sinyalızasyon kısmı basıt ama bir proğramcık yapmak gerekıyor arka planda çalışan ve program ornegın ses artırma tuşuna basıldıgında kamerası acacak ses artırma tuşu bır transıztor vasıtasıyla kısa devre edılebılır bu programı kaynak kodu ıle yazıp gonderebılırmısınız hocam hsyngndz@mynet.com tşkler

Yorum Gönder

Check Page Rank
DMCA.com