Search

Stack Overflow-20120 yorum

STACK OVERFLOW 2012

Gün içinde çok fazla girdiğim, programlama esnasında karşılaştığım sorunlara en hızlı şekilde yanıt bulduğum sayfa Stack Overflow. Türkçe forumlarda görmeye alıştığınız ne istediğini tam bilmeyen yada anlatamayan kişilere burada pek rastlamıyorsunuz. Sizin şu an karşılaştığınız bir sorunla daha önce bir çok kullanıcı karşılaşmıştır ve çözümünü burada bulmuştur.
Ayrıca, buradaki anlatımların deneyimlenerek edinilen bilgilerle olmasıysa ayrı bir güzel. Salt anlatım söz konusu değil.
Başta Careers olmak üzere çok sayıda alt sayfaya da sahip olan platform programlama dünyasının olmazsa olmazı.
Pekala bu sitede bu kadar soruya en hızlı şekilde cevaplar nasıl veriliyor derseniz, puan için birbirleriyle yarışan bir kitle var. Bu puanlar ne işe yarıyor derseniz, iyi bir referans sağlıyor. Buradaki ünlerini kullanarak çok iyi firmalara transfer olan developerlar var.
Örneğin yazılım ile ilgili bir konuyu Google ile aradınız ama istediğiniz cevabı bulamadınız. Yapmanız gereken şey, Stack Overflow'a sorunuzu yazmak. Siz sorunuzu sorarken, otomatik olarak benzer sorular yukarıda listelenecek. Ben birçok sorumun cevabını kolaylıkla orada bulabiliyorum.
Son açıklanan rakamlara göre Stack Overflow 1,5 milyonun üzerinde üyeye ve 4 milyon’u aşan soru havuzuna sahip. Ocak 2013 itibarıyla aylık tekil ziyaretçi sayısı da 17 milyonun üzerinde.
Stack Overflow üzerindeki en popüler(soru sorulan, cevaplanan vs.) programlama dili JavaScript olarak paylaşılmış. Mobil cihaz kullanımında ise Android 2012′de öne geçmiş gibi görünüyor. 
Stack Overflow'un yayınladığı son kullanıcı anketi sonuçlarıysa şöyle:
0 yorum:

Yorum Gönder

Check Page Rank
DMCA.com